ВІДБУЛАСЬ XІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ, ЗДОБУВАЧІ І СТУДЕНТІВ «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ І КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ»

5 грудня 2020 року в Луцькому національному технічному університеті відбулася вже XІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу і контролю в умовах глобалізації економіки», ініціатором якої традиційно виступила кафедра обліку і аудиту.

Свої вітання молодим науковцям передала ректор Луцького НТУ професор Ірина Михайлівна Вахович. З вітальним словом до учасників звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Шимчук Сергій Петрович, завідувач кафедри обліку і аудиту, доцент Чудовець Віталій Васильович,декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права, професор Андрущак Ігор Євгенович, декан факультету бізнесу, доцент Ковальчук Надія Віталіївна, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, доцент Савош Лариса Вікторівна, завідувач кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук, доцент Жук Оксана Миколаївна.

Особливо приємно, що з кожним роком розширюються кордони участі молодих науковців. Цього року учасниками конференції стала молодь із закладів вищої освіти України, Болгарії, Польщі, Португалії, Білорусії та Китаю.

Варто відмітити, що наукові проблеми, які піднімалися доповідачами відповідали основній тематиці конференції та досліджували ті глобальні виклики, які стоять перед економікою держави та обліковими, аналітичними та контрольними системами. Зокрема робота конференції проходила в наступних секціях:

1.      Удосконалення теорії обліку в умовах глобалізації економіки.

2.      Теоретико-методологічні передумови гармонізації системи фінансового обліку та звітності.

3.      Управлінський облік і контроль через призму філософії конструктивізму.

4.      Аналітичне забезпечення діяльності суб’єктів господарювання.

5.      Перспективи розвитку аудиту.

6.      Науково-практичне обґрунтування впровадження інформаційних технологій в обліку, аналізі та контролі.

7.      Проблеми обліку, контролю і аналізу: інституціональний аспект.

8.      Регіональні і глобальні проблеми розвитку економіки.

На пленарному засіданні конференції обговорення відбувалося за актуальними дослідженнями та напрацюваннями молодих науковців, а саме:

-    Міжнародна міграція як ключовий ресурс розвитку (Петросюк Карина).

-    Бухгалтер професія майбутнього або чому сучасна молодь вибирає професію бухгалтера (Грищук Олександра).

-    Історичні аспекти виникнення та еволюції податків (Привродська Анастасія).

-    Міжнародний досвід боротьби з незаконними рубками лісу (Рябушко Ірина).

-    Перспективи та ризики страхування життя в Україні (Жмурко Назар).

-    Сучасні тенденції в обліку витрат на маркетинг (Симонік Анастасія).

-    Основні проблеми формування державного боргу України (Хвищук Павло).

-    Чи сприяє відтворенню діюча система оподаткування використання природних ресурсів в Україні? (Журбук Оксана).

-    Науково-методичні підходи до оцінки природних ресурсів (Гаврилюк Віталія).

-    Штучний інтелект в бухгалтерському обліку: ризики та перспективи (Ткачук Максим).

-    Особливості обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів (Клімук Софія).

-    Соціальні гарантії в законодавстві України та світу (Доротюк Вікторія).

-    Попит і пропозиція на ринку бухгалтерських послуг в Україні: реалії і перспективи (Петрова Юлія).

-    Прикладне економетричне дослідження впливу суми податкових платежів на валовий внутрішній продукт в Україні (Сидорук Василина).

-    Бухгалтер – професія чоловіча чи жіноча?(Марія Павловська).

-    Прокрастинація та причини її виникнення у студентському середовищі (Анна Ткаченко).

-    Конфлікти у професійній діяльності бухгалтера та шляхи їх розв’язання (Юлія Тлучкевич).

-    Маніпуляції у професії бухгалтера та як захиститись від них (Галина Проць).

-    Асертивна поведінка та її значення в професійній діяльності бухгалтера (Олена Романюк).

-    Формула ідеального бухгалтера (Наталія Шемейко).

-    Сучасні вимоги до працівників облікових професій (Олена Шумук).

Високий рівень доповідей, актуальність досліджуваних проблем, їх наукове та практичне значення відмітив голова журі конференції, відомий науковець, доктор економічних наук, професор Голян Василь Анатолійович, який зауважив, що «конференція, яку щорічно проводить кафедра обліку і аудиту, набула всеукраїнського масштабу. Приємно бачити, що молодь прагне до нових знань, вивчає актуальні проблеми в межах не лише держави, а й світу, прагне самореалізовуватись. Заходи такого формату допомагають молоді більше проявляти себе, розуміти свою необхідність в розвитку та становленні держави».

Усім учасникам XІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки» бажаємо здоров’я і невичерпних ідей, цікавих досліджень і нових перемог!

Окрема подяка колегам кафедр міжнародних економічних відносин та соціального забезпеченням та гуманітарних наук за активне долучення до конференції та цікаві виступи їх студентів!

+380332789952, +380502628300 oa@lntu.edu.ua