У ЛУЦЬКОМУ НТУ СТАРТУВАВ «JOB SHADOW DAYS - 2017»

 

Вдруге на теренах Волинської області стартував захід «Job Shadow Days». Організаторами «Job Shadow Days – 2017» виступають Луцький національний технічний  університет та Волинська обласна громадська організація «Перспективи Волині».

Основна мета заходу – розвиток професійних якостей, навчання на робочому місці, ознайомлення з особливостями професії. Відповідно, для студентів – це унікальна можливість в якості «тіні» відчути важливість обраної професії на одному із відомих підприємств Луцька та Волинської області, а для підприємств – це ефективний інструмент пошуку нових фахівців серед цілеспрямованої та активної молоді.

Перший етап «Job Shadow Days – 2017», який тривав протягом жовтня, передбачав реєстрацію усіх бажаючих тіней і менторів.

Другий етап  заходу передбачає підготовку менторів і тіней до плідної співпраці. Так, 3 листопада 2017 року в рамка другого етапу «Job Shadow Days – 2017» відбувся бізнес-форум для представників підприємств та організацій – менторів.

 

 

Учасники бізнес-форуму представники провідних підприємств (ТОВ «ПАККО Холдинг» – Сичинська О.Є., ТОВ «Клевер Сторс» – менеджери з персоналу Бруяка Н.В. та Клец В.Л., ПАТ «Теремно хліб» – менеджер з персоналу Зомбер Н.А., ТОВ «PitStop» – власник Пеніщук А.Б., ПрАТ «Волинь-Авто» – директор Лебедюк М.С., ТОВ ВКП «КаДар» – директор з персоналу Мельник Н.Д., ПП «БК «Інвестор»» –  фінансовий директор Ляшук А.Б., ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» – старший менеджер із персоналу Данильчук О.В.) та викладачі Луцького НТУ (декан факультету обліку та фінансів – Московчук А.Т., заступник декана факультету обліку та фінансів – Зеленко С.В., заступник декана факультету бізнесу – Баула О.В, директор технічного коледжу ЛНТУ – Герасимчук О.О., завідувач кафедри обліку і аудиту – Садовська І.Б., завідувач кафедри маркетингу – Морохова В.О., завідувач кафедри міжнародних економічних відносин – Савош Л.В., заступник завідувача кафедри менеджменту – Корецька Н.І.,  доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності – Оксенюк К.І., доценти кафедри обліку і аудиту: Бабіч І.І., Нужна О.А., Сидоренко Р.В., Талах Т.А., Ткачук І.М., Чудовець В.В.).

 

 

Основними аспектами проведення бізнес-форуму стали:

  • мета організації та досвід проведення заходу «Job Shadow Days»;
  • презентація можливостей Луцького НТУ щодо підготовки фахівців за спеціальностями;
  • знайомство з діяльністю та структурою підприємств-менторів;
  • обговорення потреб роботодавців в сучасних умовах та формування вимог до студентів.

Відкриваючи форум, координатор заходу від Луцького НТУ – доцент кафедри обліку і аудиту Чудовець В.В. акцентув увагу на значенні і важливості, а також особливості проведення заходу «Job Shadow Days – 2017». На участь у даному заході зареєструвалося понад 60 студентів, що є підґрунтям для тісної співпраці ВНЗ та підприємств задля формування нових стимулів у навчанні та роботи студентів за спеціальностями як в Україні, так і закордоном.

 Завідувач кафедри обліку і аудиту, професор Садовська І.Б. відмітила, що у даному році мали нагоду взяти участь у «Job Shadow Days» усі студенти Луцького НТУ. Таке рішення було прийнято за результатами минулорічного заходу, коли до активної участі студентів економічних спеціальностей долучилися студенти ІТ-спеціальностей. Сподіваємося, що в результаті проведення таких заходів ми зможемо отримати відповідь на питання «Яким повинен бути сучасний фахівець і яким вимогам він повинен відповідати?».

 

 

Менеджери з персоналу ТОВ «Клевер Сторс» Бруяка Н.В. та Клец В.Л. зауважили: «Маємо успішний досвід працевлаштування ваших випускників. Спеціалізуємося у сфері торгівлі, відповідно цікавлять менеджери, продавці-касири. Ми готові надати практичний досвід, адже у нас є спеціально обладнаний навчальний клас. Можемо  провести для студентів екскурсію чи пізнавальну лекцію. Особливо цілеспрямовані ваші випускники за неповний рік вибудовують успішну кар’єру – з касира доростають до керівника магазину».

Лебедюк М.С., директор ПрАТ «Волинь-Авто», поділився досвідом: «Ми давно співпрацюємо з університетом беручи студентів не лише на практику, а й на роботу. Головна вимога до студента та випускника – бажання працювати! Коли людина виконує свою роботу, очі мають «горіти». Раді будемо бачити студентів вашого університету у нас на підприємстві».

У своєму виступі Зомбер Н.А., менеджер з персоналу ПАТ «Теремно хліб», відзначила: «Ми потребуємо молодих спеціалістів (інженери-технологи, логісти, транспортна служба), яким можемо запропонувати набути навиків роботи у навчальному класі з новітнім обладнанням на підприємстві. У нас на сьогоднішній день навчаються учні з технічного коледжу Луцького НТУ. На управлінські посади ми беремо власних спеціалістів, які починають з продавців. Це дає можливість фахівцям зрозуміти виробничий процес з середини. Протягом тривалого періоду ми проводимо екскурсії для ваших студентів-маркетологів».

 

 

Мельник Н.Д. директор з персоналу ТОВ ВКП «КаДар», акцентувала увагу на тому, що: «Підприємство спеціалізується на пошиті жіночого та чоловічого взуття. Відчуваємо гостру потребу у технологах та швачках. Зі своєї сторони ми готові брати студентів, які бажають працювати у даній сфері, навчатися та розвиватись. Проводимо навчання щодо пошиття та моделювання взуття, оплачуємо спеціальне навчання».

Пеніщук А.Б., власник компанії «PitStop», наголосив на таких важливих моментах: «Наша компанія спеціалізується на продажі запчастин та сервісному обслуговувані автомобілів. Співпрацюємо із зарубіжними компаніями. Виробничий процес повністю комп’ютеризований, наявні програми написані спеціально для ефективної діяльності нашої компанії. Відповідно, ми зацікавлені взяти студентів які бажають працювати в даній сфері, можемо також брати студентів на навчання».

Представник ТОВ «ПАККО Холдинг» Сичинська О.Є. відзначила: «Ми раді будемо співпрацювати, а також бачити ваших студентів у нашому колективі. Студент – це нові ідеї та бачення які ми отримуємо за даними спільної роботи. Наші нові фахівці мають можливість їздити на навчання та тренінги».

 Данильчук О.В., старший менеджер із персоналу ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт», відмітила: «Ми працюємо у сфері виробництва та продажу аграрної продукції, здійснюємо зовнішньоекономічну діяльність. Ми відкриті для молодого покоління, з радістю беремо на роботу студентів. Для нас головне щоб це був висококваліфікований фахівець. Плануємо будівництво доріг і відповідно є потреба в інженерах-дорожниках. У період жнив виникає необхідність у бухгалтерах. Також маємо вакансії для технологів переробної промисловості».

Фінансовий директор ПП «БК «Інвестор» Ляшук А.Б. акцентувала увагу на тому, що: «Важливим моментом є комунікативні навики, тобто вміння спілкуватися з клієнтами, контрагентами. Перевагу надаємо фінансово грамотним спеціалістам, спеціалістам які готові вивчати технологію виробництва».

 

Спілкування під час форуму відбувалось у невимушеній атмосфері та сприяло розробці спільних пропозицій щодо подальшої співпраці. Основними підсумками зустрічі є:

  1. Проведення зустрічей у форматі представленого бізнес-форуму є необхідною складовою підготовки кваліфікованого фахівця та повинні носити систематичний характер.
  2. При підготовці фахівців необхідно здійснювати моніторинг вакансій та вимог до них. Особливо затребуваними на ринку праці міста Луцька є фахівці з технічними спеціальностями (близько 70%), а саме: будівельники, технологи, автомобілісти, інженери, автодорожники та ін.
  3. Роботодавці готові надавати допомогу у практичній підготовці студентів у спеціальних навчальних класах з новітнім обладнанням на території підприємств. При цьому важливим моментом є розробка спільних навчальних програм.
  4. Враховуючи сучасні вимоги ринку праці актуальною є пропозиція роботодавців щодо розробки та виконання кваліфікаційних (в тому числі курсових) робіт на замовлення підприємства.
  5. В межах університету обов’язково має бути дієвий центр працевлаштування студентів та випускників.
  6. З метою посилення знайомства з обраною спеціальністю важливим моментом є запрошення до студентів гостьових лекторів (успішних випускників та фахівців) починаючи з першого курсу.

Щиро вдячні усім хто знайшов час і долучився до бізнес-форуму. Надіємося на плідну і результативну співпрацю у заході «Job Shadow Days – 2017»!

 

Далі буде....

 

Ірина Ткачук,

доцент кафедри обліку і аудиту

Фото: Сергій Зеленко,

доцент кафедри обліку і аудиту

 

Більше фото на сторінці кафедри обліку і аудиту у Facebook:

https://www.facebook.com/oia.lntu/?pnref=story

 

Log in