23 березня 2017 року у Луцькому НТУ відбулась зустріч викладачів та студентів кафедри обліку і аудиту з Володимиром Головачем – кандидатом юридичних наук, заслуженим юристом України, засновником та головою правління Аудиторської фірми «Аналітик», членом Ради Спілки аудиторів України. Володимир Головач – автор наукових праць з питань бухгалтерського обліку, аудиту, профілактики правопорушень в народному господарстві, боротьби з економічною злочинністю та корупцією.

Зустріч організована доцентом кафедри обліку і аудиту Іриною Бабіч, яка зауважила: «Ми не завжди маємо нагоду з перших уст отримати корисну для нас професійну інформацію, і саме зустріч з успішними і відомими особистостями надає можливість навчитися чомусь новому, стати більш впевненими у собі, точно дізнатися що саме необхідно для практичної професійної підготовки».

Як науковець і практик, Володимир Головач поділився з аудиторією актуальними проблемами аудиторської діяльності в Україні та напрацьованими шляхами їх вирішення. Під час зустрічі особлива увага була приділена вітчизняному та зарубіжному досвіду з таких питань: як науці про аудиторську діяльність стати повноцінною; до побічного чи основного завдання відноситься виявлення аудитором шахрайства; що отримує перевагу – суспільний нагляд чи державний контроль; повною чи обмеженою має бути самоврядність; яка вона освіта аудиторів.

Володимир Головач розкривши загальні вимоги до освіти аудиторів викладені в Директиві ЄС 43 в редакції Директиви ЄС 56, наголосив на тому, що: «Курс теоретичного навчання економістів і юристів є недосконалим і коригувати його адміністративними методами на теперішній час досить проблематично. Разом з тим, навчальні програми економістів і юристів можуть бути скориговані при належному встановлені вимог щодо оцінки обсягу знань аудиторів. Програми навчання в університетах за відповідними дисциплінами повинні бути погодженні з аудиторською палатою України, як того вимагає ст. 12 Закону України «Про аудиторську діяльність». В майбутньому такі повноваження повинен мати орган суспільного нагляду або новостворена АПУ. Більш складним питанням є перевірка практичних навичок і вмінь».

Наприкінці Володимир Головач підкреслив, що наука і практика повинні бути нероздільними. Професія аудитора є шанованою в усьому світі, однак в Україні – це професія яка потребує вирішення багатьох серйозних питань. Адже, процеси відбуваються в державі та економіці, мають безпосереднє місце і в аудиті. Формування цілісної системи аудиту в Україні не завершено і потребує удосконалення методологічних і організаційних засад, адекватного нормативного регулювання.

Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту висловлюють щиру вдячність Володимиру Головачу за змістовну та цікаву розповідь, а також позитивну атмосферу спілкування.

Фото:

Катерина Нагірська,