Обговорення освітніх програм 071 Облік і оподаткування






ПІЗНАННЯ НОВОГО – ЦЕ ЗАВЖДИ ЦІКАВО
З 17 по 23 грудня 2020 року в рамках Всеукраїнського онлайн-форуму «Викладачі 4.0: ефективні підходи для дистанційної освіти» проходив марафон практичних вебінарів з розвитку навичок та опанування ефективних освітніх інструментів, організований Servier Ukraine, UGEN, Центром «Розвиток КСВ». Варто відзначити, що марафон щоденно відвідувало понад 600 учасників з усіх куточків України. До марафону вебінарів долучились і доценти кафедри обліку і аудиту Оксана Нужна, Ірина Ткачук, Наталія Тлучкевич, Наталія Голячук, які успішно завершили навчання на курсі «Викладачі 4.0: Ефективні підходи для дистанційної освіти» та отримали сертифікати.
Програма та тематика вебінарів була наповнена актуальними практичними порадами ведучих спікерів дня.
Зокрема, 17 грудня неперевершений спікер Наталія Романенко (організаційний коуч, бізнес-тренер, власниця ТМ HR-LAND та засновниця Business Coaching School UA) поділилася практичними лайфхаками щодо самомотивації і мотивації студентів, а саме: сучасний формат подання інформації; особистий бренд: як демонструвати компетентність в Інтернеті та мати релевантні знання; особистість викладача як головний мотиватор для покоління Z; стиль та енергію: важливість стійкого мотивуючого та позитивного підходу; мотиваційний профіль: що це і чому важливо тримати його у фокусі.
18 грудня відбувся вебінар «Майндфулнес практики: як підтримувати ментальне здоров’я викладачів та студентів» на якому спікер Вікторія Шум (засновниця EQLab, інструктор із Mindfulness та вчитель йоги) розкрила такі теми: чому практики усвідомленості (mindfulness) стали такими популярними в наш час як в корпоративній сфері, так і в освітній; ментальне здоров'я: культивація внутрішнього спокою, зниження стресу, тривог, емоційна саморегуляція і хороший настрій; розвиток когнітивних здібностей мозку: пам'ять, здатність засвоювати новий матеріал, гнучкість мислення, швидкість реакції, творчість ідей, і т. д.; інструменти усвідомленості в управлінні емоціями і розвитку EQ; нейрофізіологія медитації майндфулнес і наукові дослідження; як практикувати усвідомленість у повсякденному житті; корисні матеріали: рекомендації додатків, книг, статей, відео.
21 грудня учасники вебінару познайомилися із поведінковою моделлю DISC завдяки спікеру Аллі Кошевец (керівник відділу навчання та розвитку персоналу компанії Серв’є Україна) та дізналися про: макротренди в освіті; базові знання типології особистості за моделлю DISC; як розпізнати стилі поведінки, які використовуються нами та нашими співрозмовники, та як їх адаптувати відповідно до ситуації.
22 грудня дізналися про методи групової роботи онлайн від спікера Ольги Лущик (фасилітаторка, сертифікована бізнес-тренерка та коуч, авторка тренінгових програм із нейроменеджменту, системного та стратегічного мислення, технологій креативності) за темами: як керувати увагою студентів при онлайн-навчанні; що таке фасилітація і коли вона може бути корисною в роботі викладача; рекомендації щодо організації групового обговорення; технології консенсус та світове кафе; що вибрати і як організувати; як коментувати виконані завдання студентів так, щоб це приносило максимум користі та підтримувало мотивацію до навчання; діджитал платформи для організації групового обговорення під час онлайн-лекцій.
23 грудня власним досвідом та знаннями ділилася Марія Насєдкіна (консультантка з питань управління в громадському секторі та засновниця ГО «Дивовижні») розкривши секрети про: те, чому та коли плани не працюють; конкретні інструменти, які можна використовувати для підвищення власної ефективності; важливість «так» та «ні» у плануванні; що потрібно запланувати та як зробити пріоритизацію у перспективі від року до дня.
Щиро вдячні організаторам за можливість взяти участь у цій програмі, спікерам – за цікаву й актуальну інформацію, а також оригінальну її подачу та інтерактивний формат. Адже учасники вебінарів були не просто пасивними слухачами, а отримували і виконували завдання, долучались до обговорення. Отже, вмотивований викладач може мотивувати студентів до кращих результатів у навчанні. А коли ми навчимось, як стати кращим другом собі, тоді ми станемо кращими друзями іншим!
Доценти кафедри обліку і аудиту Оксана Нужна та Ірина Ткачук
16 грудня відбувся Всеукраїнський онлайн-форум «Викладачі 4.0: Ефективні підходи для дистанційної освіти» у якому взяли участь доценти кафедри обліку і аудиту Нужна Оксана, Ткачук Ірина, Тлучкевич Наталія, Голячук Наталія.Організатори заходу: Servier Ukraine, UGEN, CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
З вітальними словами до учасників форуму виступили Марина Саприкіна (голова правління Центру «Розвиток КСВ») та Фредерік Фуйю (генеральний директор Серв’є Україна). Учасниками панельної дискусії «Виклики для вищої освіти 2020» були Марина Попатенко (заступниця Міністра молоді та спорту України), Олег Шаров (генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України), Ольга Шилова (керівниця відділу управління персоналом Серв’є Україна), Андрій Гожик (директор науково-методичного центру організації навчального процесу КНУ імені Тараса Шевченка).
Лайфхаками про те як знайти рішення проблеми в групі та що таке фасилітація і як вона допомагає у груповій роботі ділилися Ольга Лущик (фасилітаторка, сертифікована психоконсультантка, НЛП-майстер і бізнес-тренерка центру бізнес-навчання GOLDEN STAFF), Діна Волинець (стратегиня та аналітикиня соціальних змін, сертифікований коуч, тренерка, фасилітаторка, член Міжнародної асоціації фасилітаторів (IAF)), Альона Гребеннікова (кандидатка економічних наук, доцентка Національного університету біоресурсів і природокористування України).
Що мотивує студентів та як знайти власну мотивацію та як впливає на молодь покоління Z особистість викладача розповіли Наталія Романенко (організаційний коуч, бізнес-тренерка, засновниця Business Coaching School UA) та Світлана Булгакова (академічна директорка школи DEC life school, професійний коуч та фасилітаторка.
Що таке поведінкові моделі або як застосувати метод DISC в дії для успішного спілкування повідали Алла Кошевець (керівниця відділу тренінгів та навчання Серв'є Україна) та Олена Братель (кандидатка філологічних наук, віцепрезидентка Асоціації іспаністів України).
Чому майндфулнес – це необхідність та про практики для підтримки ментального здоров'я викладачів і студентів розповіли Вікторія Шум (засновниця EQLab, експертка з розвитку емоційного інтелекту) та Михайло Бойченко (психолог, сертифікований викладач практик усвідомленості mindfulness, керівник центру «LifeInFlow»).
Секретами як стати майстром тайм-менеджменту, лайфхаки персональної ефективності та управління часом поділилися Марія Насєдкіна (консультантка з питань управління в громадському секторі) та Ваче Давтян (підприємець, бізнес тренер, засновник «Школи розвитку лідерів LeaderWay»).
Щиро вдячні спікерам та організаторам онлайн-форуму за актуальні та цікаві доповіді.
Дистанційне навчання не завада для поєднання теорії та практики
11 грудня відбулася відкрита лекція з дисципліни «Звітність підприємств» для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Практичними секретами формування фінансової звітності відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності поділилась директор з корпоративної звітності АТ «Альфа-Банк» Московчук Ірина Олександрівна.
Зокрема, на лекції розглядалися такі актуальні питання:
1. Особливості підготовки фінансової звітності за МСФЗ.
2. Нові МСФЗ, які набули чинності в останні роки.
3. МСФЗ, які ще не набули чинності, та які знаходяться в процесі розгляду Радою з МСБО.
4. Вплив СОVID-19 на фінансову звітність.
У лекції пані Ірина особливу увагу приділила практиці застосування:
ü 5-ти крокової моделі МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами» щодо визнання доходів;
ü механізму класифікації та оцінки боргових фінансових інструментів;
ü вимог щодо знецінення, правилам оренди згідно МСФЗ 16 «Оренда»;
ü норм МСФЗ в умовах карантину.
Зауважено, що процес розробки, розгляду та затвердження МСФЗ є трудомістким та довготривалим, а також потребує завчасного вивчення всіх аспектів майбутнього застосування стандарту на практиці компаніями.
Відмітимо, що цінність проведеної лекції – наповненість практичними прикладами застосування норм МСФЗ на основі відомих вітчизняних та міжнародних компаній.
Також студенти отримали відповідь на питання щодо методики вивчення МСФЗ. Наголошено, що знання розмовної англійської мови не може забезпечити повне вивчення МСФЗ. Необхідно відкривати МСФЗ в оригіналі, англійською мовою та вивчати кожне слово, а також для розуміння слів можна скористатися офіційним перекладом МСФЗ.
Від себе можемо зазначити, що при формуванні освітніх програм за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» група забезпечення враховує дане твердження. Зокрема впроваджено двомовне викладання окремих навчальних компонент українською та англійською мовами.
Лектором зауважено про необхідність набуття основних знань та навичок за спеціальністю саме в університеті, а практика отримані знання відкоригує та доповнить.
Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні пані Ірині за представлену можливість отримати якісну інформацію про формування звітності та застосування МСФЗ на практиці, акценти при навчанні та викладанні на спеціальності 071 «Облік і оподаткування».
ВІДБУЛАСЬ XІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ, ЗДОБУВАЧІ І СТУДЕНТІВ «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ І КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ»
5 грудня 2020 року в Луцькому національному технічному університеті відбулася вже XІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу і контролю в умовах глобалізації економіки», ініціатором якої традиційно виступила кафедра обліку і аудиту.
Свої вітання молодим науковцям передала ректор Луцького НТУ професор Ірина Михайлівна Вахович. З вітальним словом до учасників звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Шимчук Сергій Петрович, завідувач кафедри обліку і аудиту, доцент Чудовець Віталій Васильович,декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права, професор Андрущак Ігор Євгенович, декан факультету бізнесу, доцент Ковальчук Надія Віталіївна, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, доцент Савош Лариса Вікторівна, завідувач кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук, доцент Жук Оксана Миколаївна.
Особливо приємно, що з кожним роком розширюються кордони участі молодих науковців. Цього року учасниками конференції стала молодь із закладів вищої освіти України, Болгарії, Польщі, Португалії, Білорусії та Китаю.
Варто відмітити, що наукові проблеми, які піднімалися доповідачами відповідали основній тематиці конференції та досліджували ті глобальні виклики, які стоять перед економікою держави та обліковими, аналітичними та контрольними системами. Зокрема робота конференції проходила в наступних секціях:
1. Удосконалення теорії обліку в умовах глобалізації економіки.
2. Теоретико-методологічні передумови гармонізації системи фінансового обліку та звітності.
3. Управлінський облік і контроль через призму філософії конструктивізму.
4. Аналітичне забезпечення діяльності суб’єктів господарювання.
5. Перспективи розвитку аудиту.
6. Науково-практичне обґрунтування впровадження інформаційних технологій в обліку, аналізі та контролі.
7. Проблеми обліку, контролю і аналізу: інституціональний аспект.
8. Регіональні і глобальні проблеми розвитку економіки.
На пленарному засіданні конференції обговорення відбувалося за актуальними дослідженнями та напрацюваннями молодих науковців, а саме:
- Міжнародна міграція як ключовий ресурс розвитку (Петросюк Карина).
- Бухгалтер професія майбутнього або чому сучасна молодь вибирає професію бухгалтера (Грищук Олександра).
- Історичні аспекти виникнення та еволюції податків (Привродська Анастасія).
- Міжнародний досвід боротьби з незаконними рубками лісу (Рябушко Ірина).
- Перспективи та ризики страхування життя в Україні (Жмурко Назар).
- Сучасні тенденції в обліку витрат на маркетинг (Симонік Анастасія).
- Основні проблеми формування державного боргу України (Хвищук Павло).
- Чи сприяє відтворенню діюча система оподаткування використання природних ресурсів в Україні? (Журбук Оксана).
- Науково-методичні підходи до оцінки природних ресурсів (Гаврилюк Віталія).
- Штучний інтелект в бухгалтерському обліку: ризики та перспективи (Ткачук Максим).
- Особливості обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів (Клімук Софія).
- Соціальні гарантії в законодавстві України та світу (Доротюк Вікторія).
- Попит і пропозиція на ринку бухгалтерських послуг в Україні: реалії і перспективи (Петрова Юлія).
- Прикладне економетричне дослідження впливу суми податкових платежів на валовий внутрішній продукт в Україні (Сидорук Василина).
- Бухгалтер – професія чоловіча чи жіноча?(Марія Павловська).
- Прокрастинація та причини її виникнення у студентському середовищі (Анна Ткаченко).
- Конфлікти у професійній діяльності бухгалтера та шляхи їх розв’язання (Юлія Тлучкевич).
- Маніпуляції у професії бухгалтера та як захиститись від них (Галина Проць).
- Асертивна поведінка та її значення в професійній діяльності бухгалтера (Олена Романюк).
- Формула ідеального бухгалтера (Наталія Шемейко).
- Сучасні вимоги до працівників облікових професій (Олена Шумук).
Високий рівень доповідей, актуальність досліджуваних проблем, їх наукове та практичне значення відмітив голова журі конференції, відомий науковець, доктор економічних наук, професор Голян Василь Анатолійович, який зауважив, що «конференція, яку щорічно проводить кафедра обліку і аудиту, набула всеукраїнського масштабу. Приємно бачити, що молодь прагне до нових знань, вивчає актуальні проблеми в межах не лише держави, а й світу, прагне самореалізовуватись. Заходи такого формату допомагають молоді більше проявляти себе, розуміти свою необхідність в розвитку та становленні держави».
Усім учасникам XІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки» бажаємо здоров’я і невичерпних ідей, цікавих досліджень і нових перемог!
Окрема подяка колегам кафедр міжнародних економічних відносин та соціального забезпеченням та гуманітарних наук за активне долучення до конференції та цікаві виступи їх студентів!
На кафедрі обліку і аудиту триває підготовка до захисту кваліфікаційних робіт магістра зі спеціальності 071 Облік і оподаткування! Проведення консультацій за участі наукових керівників та магістрів є найкращою можливістю проінформувати здобувачів про вимоги, завдання та представлення роботи. Завідувач кафедри Чудовець В.В. детально розповів про порядок перевірки робіт системою Unicheck, наголосив на важливості правильного оформлення наукових праць, апробації результатів у наукових статях та конференціях.
Студенти отримали інформацію про деталі проведення захисту та заповнення супровідних документів. Сподіваємось на плідну співпрацю наукових керівників зі студентами та максимально якісний результат!
Професія бухгалтера відноситься до однієї з найдавніших професій та, незважаючи на багатовікову історію, залишається актуальною й у сьогоденні. Чимало відомих людей (Френк Мейсон Робінсон, Елізабет Арден, П’єр Карден, Аль Капоне) випробовували свої знання або розпочинали власну кар’єру з роботи на посаді бухгалтера. До того ж у багатьох вітчизняних та зарубіжних кінофільмах головні герої обіймали посаду бухгалтера. Зокрема, в кінопрокат у 2016 році вийшов художній фільм під однойменною назвою «The Accountant» (США).
Про цінність фахівців бухгалтерської професії свідчить і той факт, що у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні, бухгалтери відзначають професійне свято не лише на державному, а й на міжнародному рівні.
Так, 10 листопада у Міжнародний день бухгалтера, за ініціативи доцента кафедри обліку і аудиту Ірини Ткачук та за підтримки доцентів кафедри обліку і аудиту Наталії Тлучкевич і Оксани Нужної була проведена інформаційна кураторська година на тему «Професія бухгалтера: тренди сьогодення і майбутнього». Студенти груп ОПм-11 і ОП-41 мали чудову нагоду поспілкуватись із випускниками кафедри обліку і аудиту та дізнатись про переваги та перспективи бухгалтерської професії у найближчому майбутньому.
Ірина Курліщук (засновник ФГ «Ярина-Агро», фінансовий директор СГПП «Дружба») зауважила, що «незважаючи на зміни, які відбуваються у законодавчому полі, є базові принципи і методи бухгалтерського обліку, які незмінні та є фундаментом подальших знань і вмінь. Важливим аспектом у професійній діяльності є вміння читати нормативні акти, знаходити час на самовдосконалення, вивчати сучасні програми. Варто керуватися власними принципами та не втрачати цінний час, використовувати для навчання кожну надану практичну можливість. Робота бухгалтера прекрасна, високооплачувана, затребувана. Професія бухгалтера зазнає змін, але ніколи не зникне».
Катерина Рудь (головний бухгалтер ЛНТУ, ТОП-10 кращих бухгалтерів України 2019 року)відзначила, що «задля досягнення бажаного результату необхідно докласти максимум зусиль. Професія бухгалтера ніколи в житті не зникне. Велике, середнє чи маленьке підприємство, бюджетна установа чи приватна потребують фахівців у сфері бухгалтерії. Головне зрозуміти, чи ви на своєму шляху і прагнути до нових вершин».
Юлія Покидюк (заступник директора ТОВ «Фінексперт», ТОП-10 кращих бухгалтерів України 2015 року) відмітила: «Знання, отримані підчас навчання, є базою для подальшого вдосконалення. Необхідно розширювати свої кордони, враховувати вимоги часу. Особливу увагу варто приділити вивченню Міжнародних стандартів фінансової звітності, вдосконалювати вміння користуватися комп’ютерними програмами, вивчати англійську мову. Це ті складові, які можуть вам допомогти знайти високооплачувану роботу, адже знання бухгалтерського обліку є затребуваними в багатьох сферах діяльності підприємств».
Олександр Згоранець (заступник головного бухгалтера ТОВ «Хавест-Агро»)наголосив на тому, що «у процесі навчання важливим є розвиток підприємницької думки в студентів. Кожен випускник має прагнути стати працедавцем. Майбутній бухгалтер – це підприємець з консалтингу у сфері управління фінансами».
Софія Зінчук (директор ТОВ «К.Н.Д. Трейд») розповіла, що «тема, яку сьогодні ми підіймали, є актуальною, і, першу чергу, через реальні зміни у класифікації професій у світовому просторі. На сьогодні з розвитком зовнішньоекономічних зв’язків я рекомендую студентам вивчати мови та брати активну участь у професійних та бізнес тренінгах. Професія бухгалтера – це професія, що існувала у минулому, існує зараз та буде існувати у майбутньому, навіть якщо й зміниться колись її назва. Західні фахівців у сфері бізнесу усі як один скажуть, що кожному із нас потрібно бути фінансово грамотним. А хто ж може бути краще фінансово грамотним, як не бухгалтер?!»
Викладачі і студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні спікерам за знайдений час, можливість і бажання поділитися практичними порадами та досвідом.
Ірина Ткачук,
Оксана Нужна,
Наталія Тлучкевич
кафедра обліку і аудиту
Більше фото у Facebook:https://www.facebook.com/o.nuzhna/posts/713183955985177
https://www.facebook.com/oia.lntu
У відповідності до Порядку проведення інструментальної перевірки на академічний плагіат текстів рукописів кваліфікаційних робіт/ проєктів здобувачів вищої освіти, рукописів дисертацій та рукописів статей поданих до публікування у періодичних виданнях у Луцькому НТУ №552 та Положення про протидію та запобіганню академічному плагіату у кваліфікаційних роботах/ проєктах здобувачів вищої освіти у Луцькому НТУ №553 було перевірено на наявність плагіату 52 кваліфікаційні роботи бакалавра зі спеціальності 071 "Облік і оподаткування". Результати проведення інструментальної перевірки підтвердили відповідність квалфікаційних робіт вимогам, які окреслені нормативними документами університету. Усі без винятку кваліфікаційні роботи бакалаврів спеціальності 071 "Облік і оподаткування" були допущені до захисту.
Партнери |
Дослідження |
Студентське життя |
Навчання |
Контакти
Україна, Волинська обл., 43024 |